Antarctic Krill Conservation Project Photo Collage: Krill image courtesy of Uwe Kils — http://www.uwekils.de/ecoscope/krill/index.htm
English Version (http://www.krillcount.org/) La variante espanola (http://www.elkrilesclave.org/) Русский вариант
Що таке криль?
Витоки
Рішення
Криль новини
Про нас
Публікації
Ресурси
Слайд-шоу
Контакти
На

 

РІШЕННЯ

Міжнародний проект збереження антарктичного криля / Antarctic Krill Conservation Project (AKCP)

Учасники проекту збереження антарктичного криля зібралися в січні 2007 року в офісі Національного трастового фонду охорони довкілля у Вашингтоні для погодження основних положень та головних цілей їх діяльності:

  • Визнати, що Антарктида – природний резерв, останній «незайманий» світовий рубіж, який має використовуватися лише в мирних цілях, потребує збереження і проведення наукових досліджень.
  • Усвідомлюючи, що криль є головною ланкою харчового ланцюга Антарктичної морської екосистеми, визнати, що він потребує захисту та збереження, як і інші види, пов’язані з цією екосистемою.
  • Занепокоєні підвищенням потреб в крилі аквакультури, медицини та ін., що значно випереджають зусилля спрямовані на захист криля та залежних від нього видів.
  • Попередити про глобальні загрози для Антарктичної екосистеми, зокрема про кліматичні зміни, залежність між кількістю криля і морським льодовим покровом, можливі наслідки кліматичних змін для криля та залежних від нього видів, а також про неспроможність в достатній мірі врахувати вплив цих ефектів на екосистему і її представників.
  • Визнати, що будь який промисел криля в Антарктиці має підлягати суворому контролю.

Таким чином, учасники AKCP закликають членів Комісії із збереження морських живих ресурсів Антарктики (АНТКОМу), як одного з головних учасників Системи Договору про Антарктику, відповідальної за гарантування збереження унікальних цінностей Антарктичної морської екосистеми, зробити наступне:

  1. До 2009 року прийняти пакет екосистемних заходів ( «ecosystem-based package» ), який гарантуватиме збереження функціональних взаємозв’язків Антарктичної екосистеми, відсутність загрози зменшення поширеності криля для природних хижаків; мати повні звіти стосовно кліматичних змін та інших залежних факторів навколишнього середовища.
  2. Запобігти збільшенню вилову криля до того як цей пакет не буде прийнято.
  3. До 2009 року офіційно визнати, через відповідні зобов’язання і дії, що не обмежуються АНТКОМом або Системою Договору про Антарктику, що Антарктика, як остання велика незаймана людством місцевість, домівка виняткових скупчень біологічних видів, таких як пінгвіни, кити та альбатроси, яка відіграє вирішальну роль у глобальних екологічних процесах, вимагає спеціальних природоохоронних дій.

Дізнатися більше можна з наступних публікацій:

Або за допомогою:


Знімок льодового ландшафту від Антарктичної програми США