Antarctic Krill Conservation Project Photo Collage: Krill image courtesy of Uwe Kils — http://www.uwekils.de/ecoscope/krill/index.htm
English Version (http://www.krillcount.org/) La variante espanola (http://www.elkrilesclave.org/) Русский вариант
Що таке криль?
Витоки
Рішення
Криль новини
Про нас
Публікації
Ресурси
Слайд-шоу
Контакти
На

 

Що таке криль?

Антарктичний криль є найважливішою ланкою харчового ланцюга екосистем Антарктики і Південної Атлантики, адже він забезпечує їжею сотні видів морських ссавців та птахів.

Крилем називають представників загону евфаузієвих ракоподібних, що об'єднує понад 80 видів мешканців відкритого океану. Антарктичний криль, який має наукову назву Euphausia superba, за розмірами складає близько 6 сантиметрів завдовжки і важить до двох грамів. Ці чудові маленькі створіння є одними з найчисленніших у світі багатоклітинних тварин. Як показали дослідження, криль створює найбільші скупчення тварин на планеті, до того ж він виробляє активні ферменти, що здатні руйнувати білки.

Перебуваючи у воді, криль має екзотичний вигляд з напівпрозорою червонуватою мушлею та великими чорними очима. Криль проводить більшу частину свого життя, що триває 5-7 років, у величезних "зграях", які об'єднуються в щільні скупчення, що простягаються на кілометри в кожному напрямку і мають концентрацію рачків до 30 000 особин на кубічний метр. Оцінки загальної біомаси антарктичного криля на планеті коливаються між 50 і 500 мільйонів тонн.

Чому нас непокоїть криль?

Все в більшій мірі природні споживачі криля, такі як пінгвіни і тюлені, вимушені конкурувати з промисловими риболовецькими судами, що ведуть вилов криля в місцях їх постійного харчування. Нещодавні дослідження показують, що попит на криль почав перевищувати його біомасу для споживачів рачків в окремих областях південно-західної Атлантики, зокрема у зв'язку із значним збільшенням чисельності деяких видів. В результаті пінгвіни і альбатроси схоже мають труднощі з успішним вирощуванням потомства.

Ще більшу занепокоєність викликає факт глобального потепління і впровадження нових технологій промислового вилову криля, що дуже згубно впливають на південну морську екосистему в цілому. Останнє покоління промислових суден є справжніми плавучими заводами, де використовується складне обладнання для вилову, обробки та миттєвого заморожування продукції. Одним з таких траулерів-заводів є судно " Saga Sea " норвезької міжнаціональної корпорації Aker ASA . Він споряджений таким устаткуванням, яке в змозі проводити безперервне "всмоктування" на борт мільйонів рачків з океану і здатен забезпечити вилов до 120 тисяч тонн криля за один рибальський сезон, що перевищує сезонні значення вилову усіх промислових "крилевих" траулерів на сьогодні!


Знімок льодового ландшафту від Антарктичної програми США